Serbest Köşe

Eurovision 2021’in Ardından…

31/05/2021

Merhabalar, serbest köşe yazımın bu haftaki konuğu Eurovision. Geçtiğimiz hafta büyük bir heyecanla takip ettiğim Eurovision hakkında bende birkaç yorumlama da bulunmak istiyorum. Eurovision yarışması çok küçük yaşlarımdan beri merakla takip ettiğim hatta o gün televizyonda başka hiçbir içeriğin dahi izlenmesine izin vermediğim günler oluyordu. Her iki yarı final aşamasını kaçırmadan izler daha sonra da Cumartesi akşamları gerçekleşen Büyük Final gecesi dört gözle oylamanın gelmesini beklerdim. Bu bekleyişlerim Eurovision’dan çekilmemiz sonrası kendini büyük bir boşluğa bıraktı diyebilirim.

Bu yıl gerçekleşen Eurovision yarışmasına nedendir bilmiyorum ama eski heyecanla bakıp, takip edesim geldi. İyi ki de takip etmişim çünkü eski heyecanımdan hiçbir şey kaybetmemiş olduğumu gördüm hatta uzun süredir takip etmediğim için yapılan değişiklikler ve sahne gösterileri beni daha da heyecanlandırdı. Bu yıl izlediğim performanslar gerçekten harikaydı özellikle 1. Yarı Finalde ki adaylar birbirinden başarılı performansları ile resmen büyülediler. Favorim Ukraynaydı, ilk dinlediğimde çok farklı bir melodisi olmasından dolayı biraz garipsedim arka arkaya dinlemeye başladığım da kendimi parçadan alamadım. 🙂 1. Yarı Finalde bir diğer favorim Malta adına yarışan Destiny oldu. 18 yaşında olduğunu öğrenince şok geçirdim hem büyük göstermesinden hemde 18 yaşında böylesine güçlü bir ses ve performans göstermesi takdire şayandı. 2. Yarı Final bana göre ilk yarı finale göre biraz daha sönüktü San Marino’nun performansı güzeldi. Azerbaycan kardeş ülkemiz olmasından ötürü elbette desteklediğim ülkelerden biri olsa da maalesef hem sahne şovu hemde parçası ile bence vasattı puanlamalarda şaşırmadım sadece biraz daha orta sıralarda görmeyi bekliyordum.

Final gecesi bütün performanslar sergilenip oylamaya geçildiğinde büyük bir hayal kırıklığına uğradım çünkü jüri oylamasında Ukraynaya inanılmaz düşük bir puan verildi neyse ki halk oylaması ile 5. sıraya yerleştiler bu durum biraz da olsa üzerimde ki burukluğu kırdı diyebilirim. Yine de İtalyanın birinci olmasını beklemiyordum bu grubun birinci seçilmesi ile Manganın bir kez daha hakkının ne kadar yenildiğini hatırlamış oldum. Bakalım seneye nasıl performanslar gelecek, favori parçamı buraya bırakıyorum, sevgiler. 🙂

You Might Also Like

No Comments

Bir Cevap Yazın