Güney Kore

Küçük Prens Festivali | Güney Kore Festivalleri

19/09/2021

Merhabalar, Güney Kore köşemin ikinci yazısını ülkenin en beğendiğim yönlerinden biri olan festivallerine ayırıyorum. Güney Kore ilgim başlamadan önce bizim kültürümüzde ki önemli günler gibi Güney Kore’de de sadece belli başlı günlerde önemli etkinliklere emek ve zaman ayırıldığını düşünüyordum. Ülkeyi araştırmaya, Türkiye-Güney Kore Dostluk Derneği (KGFA) çatısı altında yer almaya başladıkça içeriğinde inanılmaz organizasyonları barındırdığını keşfettim. Küçük Prens Festivali bunlardan sadece bir tanesi.

Animasyon filmlerinin müptelası biri olarak Küçük Prens animasyonu en sevdiğim animasyonlar arasında yer almaktadır. Henüz bu animasyona, animasyonlar kategorisinde yer vermemiş olsamda bende yeri çok başkadır öyle ki çantası ve bardağı da var. 🙂 İlerleyen süreçte Küçük Prens’e de mutlaka animasyonlar alanında yer vereceğim, her neyse konuya dönecek olursak bu festivali görür görmez “yok artık” dediğimi hatırlar gibiyim çünkü inanılmaz şaşırmıştım. Küçük Prens ile Güney Kore ne alaka dedim meğersem Güney Kore’nin küçük bir alanında Petite-France dedikleri bir Fransız yerleşkesi varmış daha doğrusu aslında bir Fransa kültürünü yansıtan tema park olarak inşa edilmiş. Festivalde bu yerleşkeye özgü öyle ki festivalin orijinal adı Little Prince Lighting Festival of Petite France olarak geçiyor.

Festival içeriğinde Küçük Prens ile birlikte masal diyarı atmosferi barındırıyor. Festivalin en önemli detayı ışıklandırma üzerine kurulu olması ayrıca dans gösterileri, el boyama etkinlikleri, kukla gösterileri, film gösterimleri gibi zengin içeriğe sahip. Umarım bir gün festivale gitme fırsatım olur. 🙂 Festivalden bir kaç fotoğraf koyuyorum, sevgiler…

You Might Also Like

No Comments

Bir Cevap Yazın