Animasyon

[Öneri] Raya ve Son Ejderha (Raya and the Last Dragon)

31/01/2023

Merhaba,

Animasyon önerimde Raya ve Son Ejderha ile karşınızdayım. Fantastik ve bir o kadar da eğlenceli bir içeriğe sahip olan filmimiz de soluksuz dakikalar geçireceğiniz konusunda şüphem yok. 🙂 Ayrıca ejderha teması her zaman ilgimi çeken bir tema olmuştur özellikle odağınızda olan bir figürse çok beğeneceğinize eminim.

Konu: 500 yıl önce insanlar ve ejderhaların birlikte barış içinde yaşadıkları Kumandra bölgesinde, bu huzur ortamına dehşet saçan Druun isimli canavarlar ortaya çıkıp halkı taşa çevirmeye başladığında bu dehşete son vermek de ejderhalara düşmüştür. Ejderhalar halkı kurtarmak için kendilerini feda ederler ve Druun’ları yok ederler. Ancak halk bu fedakârlığı asla unutmaz ve bu yüce fedakârlığın anısına da Kalp, Diş, Omurga, Kuyruk ve Pençe isimli şehirleri kurarlar. Ancak bu şehirlerin en önemlisi Kalp şehridir çünkü bu şehirde ejderhaların güçlerini birleştirip, Druun’ları taşa çevirmek için kullandıkları Ejderha Mücevheri koruma altında bulunmaktadır.
Bu dönemden sonra halk korkusuzca tam 500 yıl geçirir ancak beş yüz yıl sonra bu korkunç canavarlar yeniden geri dönerler. Druun’laruın geri dönmesinin sebebi ise Diş şehrinin Ejderha Mücevherini çalmak için giriştiği eylemdir. Ejderha Mücevherinin kırılmasına sebep olan Diş şehrinin liderinin kızı 500 yıldır uyuyan canavarları da uyandırmış olur. Bu sırada da Raya’nın bu eşsiz mücevheri korumak için eğitimi başlamıştır. Ama yeniden uyanan Druun’lar çoktan halka yeniden dehşet saçmaya başlamışlardır bile. 

Keyifli seyirler. 🙂

Fragman

You Might Also Like

No Comments

Bir Cevap Yazın